Yaprak Porselen

Yaprak porselen kaplama
Dişlerde oluşan kırık, çürüme ya da estetik açıdan bozukluklar, Yaprak porselen kaplama ile birlikte daha da iyi hale getirilebilir. Porselenden elde edilen ürün, gerçek diş yüzeyini kaplar ve bu sayede kusurların giderilmesine yardımcı olur. Doğal bir görünüm ya da gülüş elde edilmesine yardımcı olduğundan dolayı son dönemde çok fazla kullanılmaya başlamıştır.

Ayrık Dişlere Porselen Kaplama

Alt ya da üst dişleriniz arasında boşluklar varsa eğer, porselen kaplama yapmadan önce tedavi olunması gerektir. Doğuştan ya da sonradan oluşan ayrık dişler, zaman içerisinde kişilerde özgüven eksikliği de yaratabilir. Ayrık dişleri porselen kaplama yaptırmadan önce zirkonyum ile görünümlerini düzeltmek önemlidir.

 • Zirkonyum alt yapılı porselenler kullanılarak dişlerinizin arasındaki ayrıklar daha da estetik hale getirilir.
 • Porselen dişlerin içerisinde zirkonyum malzemesi kullanıldığında dayanıklılığı daha da artar.
 • Ön dişlerde de kullanılabiliyor olması nedeniyle popülerliğini arttırmaya başlamıştır.

Diş Aralıklarının Kapatılması Mümkün Mü?

Evet, diş aralıklarının zirkonyum maddesi kullanılan porselen kaplama ile birlikte kapatılması mümkündür. Estetik bir gülüş tasarımı hazırlanabilmesi açısından faydalı olacaktır. Böylelikle kendinizi daha iyi hissedebildiğiniz gibi diş sorunlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

 • Yukarıda belirtilenler dışında zirkonyum diş ya da diş eti rahatsızlıkların oluşmasına da izin vermez.
 • İsteğe bağlı olarak diş kaplaması beyaz ve doğal bir görünüme kavuşur.
 • Böylelikle daha sağlıklı ve aynı zamanda temiz görünen beyaz dişlere ulaşmanız oldukça kısa sürer.
 • Genellikle doğuştan oluşan ayrık dişler, özellikle ergenlik döneminde ve daha sonraki yaşlarda kötü bir görünüm oluşturabilir.
 • Mevcut ve sağlıklı dişlere zarar vermeden görünümlerinin düzeltilmesi aşamasında ise kaplama her zaman doğru bir seçimdir.

Porselen Kaplama Kimler İçin Uygun?

Estetik anlamda dişlerinizin daha iyi hale gelmesini istiyorsanız eğer, yaptırabilirsiniz. Ancak öncesinde doktorunuz tarafından detaylı muayenelerin yapılması faydalı olacaktır. Yine aynı şekilde kırık ya da çürük dişleriniz varsa eğer kaplama kısa sürede en iyi sonucu olmanıza zemin hazırlar. Çarpık diş bozukluğu olanlarda yakın zaman içerisinde bu tür uygulamalardan destek almaya başlamışlardır.

Dişleriniz ile ilgili sorunlarınız varsa eğer kaplama işlemine geçilmeden önce detaylı ölçüleri alınır. Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra diş eti rahatsızlıkları olanlarında kaplama yaptırmaları çürüklerden kurtulmaları açısından faydalı olacaktır. Kaplama yapılmadan önce varsa eğer farklı diş sorunlarınız ortadan kaldırılır ve böylelikle kesin bir sonuç elde edilmesi amaçlanır.

Azı Dişe Porselen Kaplama

Azı dişe porselen kaplama gerekli görülmesi durumunda yapılır. Ancak diğer dişlere göre azı dişler daha sağlam ve aynı zamanda köklü olduğundan dolayı çürüme gibi problemlerin ortaya çıkma riski oldukça düşüktür. Eğer azı diş kırıldıysa ya da yamuk bir görünüm almaya başladıysa belirli bir kısmı törpülenerek kaplama yapılır.

 • Bu aşamada ağız sağlığının korunması adına öncelikle dişin tedavi edilmesi amaçlanır.
 • Kaplama yapmadan geçmeyecek bir sorun varsa eğer belirtilen yöntem kullanılabilir.
 • Son derece uzun ömürlü olduğundan dolayı kısa zamanda dişlerinizin estetik bir görünüme ulaşmasına destek verir.
Diş Porselen Kaplama Nasıl Yapılır

Diş porselene kaplama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız eğer öncelikle hastanın detaylı muayenesi gerçekleştirilir. Hangi dişlerinde ne gibi problemler olduğu detaylı olarak tespit edilir. Daha sonrasında ise tarayıcı yöntemi kullanılarak tüm dişlerin ölçüsü alınır. Belirtilen aşama kaplamanın ağız içine tam olarak oturması açısından son derece önemlidir.

 • Ölçü alındıktan sonra dişlerin belirli bir kısmı törpülenir ve kaplamaya hazır hale getirilir.
 • Daha sonrasında ise porselenden hazırlanan dişler ağız içerisine yerleştirilir ve kullanıma hazır hale gelir.
 • Daha dayanıklı ve sağlam olması nedeniyle son dönemde lityum disilikat malzemesi kullanılarak dişler hazırlanmaya başlamıştır.
 • Kaplama hazırlama ve takılma süreci hızlı olduğundan dolayı her zaman hastaların memnun edilmeler amaçlanır.

Porselen Kaplama Ağrılı Mı?

Hayır, diş etine yapılan ağrı kesici iğne ile birlikte ağrı hissedilmez. Kaplama eğer köprü, kron ya da protez şeklinde yapılıyorsa hafif bir ağrı hissedilmesi mümkündür. Ancak bu aşamada hastanın tedavi sürecinden en az şekilde etkilenmesi amaçlanır. Ağrı kesici yapılıp uyuşma hissedildikten sonra işlemlere başlamak daha faydalıdır.

 • İşlemler tamamlandıktan sonra oluşan ağrılarda en kısa sürede geçer.
 • Dişlerinizi kısa sürede kullanmaya başlayarak günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Ağrısız ve acısız bir yöntem olmasının yanı sıra estetik bir gülüş kazanmanıza da zemin hazırlar.
 • Ağız sağlığınız korunduğu gibi çürük ya da kırılma gibi sorunlardan kurtularak daha güzel dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş Porselen Kaplama Nedir

Dişinizde kırık ya da çürük problemleriniz varsa ve daha güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız eğer kaplama tercih edilir. Aynı zamanda dişe dolgu yapmanın mümkün olmadığı durumlarda da kullanılmaya başlamıştır. Diş porselen kaplama nedir diye merak ediyorsanız eğer sağlıklı bir tedavi yöntemi olduğunu belirtmek gerekir.

Porselen kaplama tedavi türleri: Hastaların ağız ve diş yapılarına göre kaplama söz konusu olduğunda birbirinden farklı tedavi yöntemleri tercih edilir. Full porselen, kron tipi porselen, porselen protezler bu aşamada talep gören seçeneklerden bazılarıdır. İşlem ya da tedavi öncesinde her zaman hastanın istekleri ön planda tutulur ve bu doğrultuda bir planlama yapılır.

Dişe Porselen Kaplama Neden Yapılır

Dişe porselen kaplama neden yapılır konusunda fikir edinmek istiyorsanız, çürük ya da kırık problemleri olduğunda gerçekleştiğini belirtmek önemlidir. Eğer uzun süredir dişinizde çürük sorunu varsa eğer öncesinde tedavi yapılarak temizlenir. Daha sonrasında ise ölçüleri alınarak kaplama diş yapılır ve böylelikle estetik bir görünüm oluşturulması amaçlanır.

 • Yine yanı şekilde diş bozuklukları olanlarda estetik gülüşlere sahip olabilmek nedeniyle belirtilen tedaviyi gerçekleştirebilirler.
 • Öncesinde doktorun detaylı muayene yapması, hangi dişler için kaplamanın gerekli olduğunu öğrenebilmeniz açısından faydalıdır.
 • Eğer birden fazla dişinizde problem varsa ve kaplama yapılacaksa tedavi süresi biraz daha uzar.
 • Çürük, kırık ya da diş eti rahatsızlıkları olanların kaplama yaptırmaları ağız sağlığının korunması ve özgüvenlerini kazanmaları açısından da önemlidir.

Dolgu Üzerine Porselen Kaplama

Porselen dolgu fırsatı sayesinde hem diş eksiklerinden kurtulmak hem de daha estetik bir görünüme sahip olmak mümkündür. Dolgu olarak yapılan porselen dişler doğal gözüktüğü için problem oluşturmaz. Dişinizde çürük varsa eğer öncelikle hasta olan bölüm temizlenir daha sonrasında açılan boşluk için ölçüler alınır ve kaplama hazırlanır.

 • Dişe en iyi şekilde oturtulmasına ve çıkıntıların olmamasına özen gösterilir.
 • Dolgu üzerine porselen kaplama yaptırmanız halinde kullanım ömrü son derece uzundur.
 • Tek bir seans ya da muayene süreci sonrasında hazır hale gelen dolgu, sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle çok fazla tercih edilmeye başlamıştır.
 • Mevcut bir dolgunuz varsa eğer üzerine porselen kaplama yaptırmak istemeniz halinde ise doktorunuzun dişinizin uygunluğunu kontrol eder.
En İyi Porselen Diş Kaplama

En iyi porselen diş kaplama nasıl olur araştırması yapıyorsanız, her zaman uzman ve deneyimli diş hekimlerinden destek almak faydalı olacaktır. Bu aşamada kullanılan malzemelerin sağlam ve dayanıklı olması da son derece önemlidir. Böylelikle kaplama daha uzun ömürlü olur ve yeme-içme sırasında bir sorun yaşamazsınız.

 • Kaplama sonrasında günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebildiğiniz gibi dişlerinizde daha güzel bir görünüme ulaşır.
 • Estetik diş tasarımına önem verenler açısından doğru bir seçim olacaktır.
 • Dayanıklı porselenden tasarlanan dişler boşluklara en profesyonel şekilde yerleştirilir ve dişler olduğundan daha güzel görünür.
 • Üstelik rengi istediğiniz gibi ayarlanabildiğinden dolayı doğal tonları sayesinde sağlam dişlerinizden bir fark oluşturmaz.
 • Uzun süredir problem yaşadığınız kırık dişleriniz varsa eğer hemen tedavi olmak kısa zamanda sonuç alabilmeniz açısından yararlıdır.

Porselen Kaplama Uzun Ömürlü Mü?

Evet, uzun ömürlü olduğu gibi aynı zamanda dayanıklıdır. Dişlerin kenarlarından sızıntı oluşturmadığı için kullanımı da son derece basittir. Dolgularda cilalama kullanarak tüm diş lekelerinden kurtulmanız kısa sürer. Kaplamanın büyük bir titizlik ve profesyonellik ile hazırlanması da ömrünün uzamasına katkı sağlar.

Dayanıklı görünse de kırılma ihtimali olduğundan dolayı kullanımı sırasında dikkat edilmelidir. Dışarıdan bir darbe alması ya da kaza durumlarında porselen dişler kırılabilir. Bu gibi sorunların yaşanmaması adına dikkatli olmak önem taşır. Aksi takdirde dişleri normal şekilde kullanırken kopma, düşme ya da deforme olma gibi bir sorun ortaya çıkmaz.

Estetik Porselen Kaplama Diş

Estetik porselen kaplama diş sayesinde kendinize olan özgüveninizi arttırabileceğiniz gibi kötü görüntü ve bozukluklar ortadan kalkar. Birden çok dişiniz kırıldıysa ya da uzun süredir çürük sorunu yaşıyorsanız, mutlaka kaplama yaptırmanız faydalı olacaktır.

 • Yine aynı şekilde dolgularınızın eksik taraflarının tamamlanması açısından da yararlıdır.
 • Güzel ve estetik bir görünüm elde edilebilmesi adına belirtilen noktada dişlerin tam ölçülerinin alınmasına özen gösterilir.
 • Belirli aralıklarla bakımlarının yapılması, kullanım ömrünün daha da uzamasına katkı sağlar.
 • Kaplama diş pratik ve kolay kullanımlı olması nedeniyle yakın zaman içerisinde çürük problemi olan hastalar tarafından talep görmeye başlamıştır.
 • Estetik kaygılarınız ya da diş eksikleriniz varsa eğer muayene olarak tedaviye başlayabilirsiniz.
Kanal Tedavisi Sonrası Porselen Kaplama

Kanal tedavisi sonrası porselen kaplama yapılır mı diye merak ediyorsanız eğer, gerekli görülmesi durumunda mümkündür. Dişlerinizde çürükler varsa eğer kanal tedavisi onarılması ve sağlam hale getirilmesi açısından faydalıdır. Belirtilen tedavi yöntemi sonuç vermezse kaplama her zaman daha pratik ve aynı zamanda hızlıdır.

Güzel görünen, kusursuz ve aynı zamanda doğal dişlere kavuşmak istiyorsanız porselene kaplama her zaman dayanıklıdır. Kanal tedavisinde ise dişin çürük olan iç kısmı temizlenir ve dolgu yaptırılır. Tercihe bağlı olarak üzerine kaplama yaptırma seçeneğinizde vardır.

Kırık Diş Porselen Kaplama

Birden fazla dişinizde kırık problemi yaşıyorsanız eğer kaplama, doğru bir seçim olacaktır. Kırık diş porselen kaplama tedavisi sırasında dişlerin ölçüsünün büyük bir titizlikle alınmasına özen gösterilir. Böylelikle daha doğal ve aynı zamanda sağlam dişlere sahip olabilirsiniz.

 • Kırık dişlerin tedavi edilmesi porselen kaplama sayesinde pratiktir.
 • Tüm diş bozukluklarınız ortadan kaldırılır ve estetik bir gülüş elde edilmesi amaçlanır.
 • Porselen kaplamanın rengi dişiniz ile tonlara getirilebildiğinden dolayı sorun yaşanmaz.
 • Porselen diş yaptırmak isteyen hastaların büyük bir kısmı genellikle dişlerindeki kırıklardan ve bozukluklardan şikayetçi olduklarını belirtirler.
 • 18 yaşından sonra doktorunuzdan randevu alarak tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Metal Üzerine Porselen Kaplama

Metal destekli klasik porselen seçeneğinde, dişlerdeki bozuklukların giderilmesi amaçlanır. Belirtilen tedavi türü, birden fazla kırık ya da çürük varsa eğer uygulanır. Metal üzerine porselen kaplama sayesinde daha sağlıklı ve dayanıklı görünen dişlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Krom metal, altın, titanyum, altın palladium gibi dayanıklı metalar kullanıldığından dolayı uzun ömürlüdür.
 • Kaplama sırasında tam olarak oturduğundan dolayı sağlam dişin ömrünün uzamasına katkı sağlar.
 • Aşınmış ve görünümü kötü olan dişlerin düzeltilmesine zemin hazırlar.
 • Yukarıda belirtilenler dışında diş kaybınız varsa ve doldurmak istiyorsanız metal üzerine porselen kaplamanın kullanımı da pratiktir.
 • Ağız sağlığınız korunurken dişlerinizin olduğundan daha güzel ve beyaz görünmesine yardımcı olur.
Metalsiz Estetik Porselen Kaplama Diş Fiyatları

Metalsiz estetik porselen kaplama diş fiyatları hastaya göre değişiklik gösterir. Bu aşamada tedavi edilecek diş sayısı son derece önemlidir. Fiyat ya da ücrette bu doğrultuda belirlenir. Ekonomik ve bütçelere uygun hizmet veren doktorların sayısı fazladır. Bu aşamada fiyatlar yerine daha çok işçiliğe dikkat etmek, kaplama dişlerin kalıcı ve uzun ömürlü olması açısından yararlıdır.

 • Tek diş için fiyatlar minimum 230 TL’den başlar ve uygulanan işleme göre değişir.
 • Yine aynı şekilde kullanılan kaplamanın içeriğine göre de ödediğiniz tutar güncellenir.
 • Birden fazla dişlerinizi yaptırmak istiyorsanız ortalama 1500 TL ile 4000 TL arasındadır.

Porselen Kaplama Fiyatları Artıyor Mu?

Evet, zaman içerisinde porselen kaplama fiyatları da artış gösterir. Bu nedenle herhangi bir doktordan yardım almadan önce ücretler araştırılmalıdır. Deneyimli, profesyonel ve kaliteli diş hekimlerinden destek almanız halinde en kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Tedaviye başlamadan önce sorunlu diş sayınız tespit edilir ve hastaya uygun bir plan hazırlanır.

 • İlk kez porselen kaplama yaptıracaksanız eğer dişlerinizin ölçülerinizin alınması, hazırlanan ürünlerin boşluklara en iyi şekilde doldurulması açısından önemlidir.
 • Fiyatlar ekonomik olduğundan dolayı herkesin bütçesine hitap eder.
 • Dişleriniz ile ilgili yaşadığınız sorunlarınız varsa eğer profesyonel destek almanız faydalı olacaktır.
 • Kaplama fiyatları yardım alacağınız kliniğe göre güncellendiğinden dolayı öncesinde fikir edinmeniz gerekir.
 • Detaylı muayene ve kontroller yapıldıktan sonra hasta için en uygun olan fiyat belirlenir.

Porselen Kaplama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Porselen kaplama fiyatları, tedavi edilecek diş sayısına göre ortaya çıkar. Yine aynı şekilde metal ya da metalsiz kaplama türlerinin ücretleri de farklıdır. Kısacası kaplama içerisinde kullanılacak olan içeriğe göre verilen tutarda artar. Böylelikle dişlerinizin estetik bir görünüme ulaşmasına ve kendinizi daha iyi hissetmenize destek verilir.

 • Kaplama konusunda bilgi edinmek istiyorsanız eğer öncelikle doktorunuz ile görüşmelisiniz.
 • Dişlerin eksik ya da çürük taraflarına uygulanan kaplama sonrasında görünümlerinin daha da iyi hale getirilmesi amaçlanır.
 • Rengini ya da tonunu kendi dişlerinize göre değiştirmeniz mümkündür.
 • Böylelikle daha doğal bir görünüm yaratılmasına yardımcı olunur.
 • Bu tür kaplama dişler son derece dayanıklı ve sağlam oldukları gibi darbe alınması halinde ise kırılma riski vardır.
 • Kullanımı sırasında dikkatli olmanız gerekir. Kaplama dişleriniz takıldıktan sonra yeme-içme alışkanlıklarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Dişleriniz çürüdüyse ve ağız sağlığınız bozulmaya başladıysa kaplama yaptırmak kısa sürede kontrol altına almanıza yardımcıdır.

İçeriğinde kullanılan malzemeler sağlık açısından zararlı olmadığı gibi herhangi bir reaksiyonda oluşturmaz. Aynı zamanda diş etlerine de olumsuz etkileri olmadığı gibi kullanım süresinin artması adına detaylı kontrolleri yapılmalıdır. Eğer kaplamalarınızın arasında birikinti olursa ağız kokusu yapmaması adına doktorunuza temizletmeniz gerekir.