Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi dişlerin yüzeyinde bulunan ve gözeneklerine işleyen lekelerin yok edilmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Bu yöntemden yararlanarak sağlıklı dişlere sahip olmanız mümkündür. Diş beyazlatma işlemleri farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Size en uygun diş beyazlatma işlemini bulabilmek için diş hekiminizden yardım alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Nedir?

Dişleriniz içerisinde tıpkı yüzünüzde olduğu gibi gözenekler mevcuttur. Bu nedenle yediğiniz ve içtiğiniz şeyler bu gözeneklerin içerisine dolarak dişinizde lekelenmelere neden olabilir. Dişinizin lekelenmesine sigara, şarap, kahve ve çay içmenin neden olduğu görülmüştür.

Zaman içerisinde dişinizde oluşan bu lekelenmeler büyür ve dişinizin rengi koyulaşmaya başlar. Bu lekelerin gitmesi için dişinizi aktif olarak temizlemeniz gerekir. Ancak yerleşmiş lekelerin çıkması için yalnızca fırçalama yeterli olmaz. Bu nedenle diş üzerinde farklı yöntemler uygulanır. Bu yöntemler içerisinde diş beyazlatma oldukça etkilidir. Diş beyazlatma nedir ve nasıl uygulanır? Sorularını bu yazımızda cevaplandıracağız.

Diş beyazlatma işlemleri farklı şekilde uygulanan işlemlerdir. Diş doktorunuz ile birlikte size en uygun diş beyazlatma yöntemini seçebilirsiniz. Diş beyazlatma sırasında kullandığınız yöntem de dişinizin beyazlaması ile doğru orantılı bir yöntemdir. İsterseniz diş beyazlatma jeli ve seti satın alarak doktorunuz ile birlikte tedaviye evinizde başlayabilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi en önemli estetik işlemlerinden bir tanesidir. Diş beyazlatma işlemi sayesinde gülüşünüzü saklamanıza gerek kalmaz. Beyazlatma işlemi gerçekleştirilmeden önce dişlerinizin kararmasına neden olan etken bulunur ve tedaviye bu şekilde başlanılır. Dişlerinizin lekelenmesi dış etkenlere bağlı olabildiği gibi bu lekelenmeler dişinizdeki pigment kaybından dolayı da gerçekleşebilir.

Pigment kaybı nedeniyle gerçekleşen kararmalarda diş beyazlatma tedavisi belirli bir ölçüde beyazlatma oranı sunar.

Ankara Diş Beyazlatma

Eğer küçük bir şehir içerisinde yaşıyorsanız büyük şehirlerden diş beyazlatma için destek alabilirsiniz. Ankara diş beyazlatma hizmeti konusunda oldukça bilindik ve güvenilir merkezlere sahiptir. Bu nedenle de sıkça tercih edilir. Diş beyazlatma işlemini dişinizde oluşan koyu lekelerden kurtulmak için gerçekleştirirsiniz.

Gülümsediğinizde parlayan dişler yerine lekeli dişlere sahip olmayı kimse istemez. Bu nedenle diş beyazlatma işlemi ile dişlerinizin eskisinden de beyaz olmasını sağlamanız mümkündür. Diş beyazlatma işlemi günümüzde en sık kullanılan estetik işlemlerinden bir tanesidir.

Gülüşünüz en önemli estetiğinizdir. Bu yüzden birçok kişi dişlerinin beyazlığını sağlayabilmek için diş beyazlatma estetiği olur. Bu estetik işlemini genel olarak çok fazla sigara, kahve, çay ya da kırmızı şarap tüketen kişiler gerçekleştirir çünkü bu kişilerin dişlerinde lekelenme daha fazla görülür. Bu dişlerin rengi sarı ya da kahverengi olarak görülür.

Gri dişler ise genel olarak lekelenme değil pigment ile alakalıdır. Pigmentten kaynaklı olan koyu renk dişlerin beyazlatma işlemleri sonucunda beyazlama oranı daha düşük olabilir. Sarı ve kahverengi dişlerde yani lekelenme olan dişlerde beyazlatma işlemleri daha yüksek sonuç verir. Dişinizin ne kadar beyazlaşacağı renk bozulmasının nedeni ile doğru orantılıdır.

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma dişlerin eski beyaz rengine kavuşması için yapılan bir işlemdir. Bu işlemin dişlerinize herhangi bir şekilde zararı yoktur. Bu nedenle günümüzde oldukça sık tercih edilen estetik işlemlerinde bir tanesidir.

Diş beyazlatmada dişlere 20 dakika boyunca beyaz ışık verilir. Tabi bu işlemi gerçekleştirmeden önce ilk olarak dişlerin temizlenmesi gerekir. Diş temizliği gerçekleştirildikten sonra diş beyazlatma işlemine başlanılır.  Diş beyazlatma tedavisi sırasında asitli içecek kullanımına son derece dikkat edilmeli ve bu içeceklerden uzak durulması gerekir. Diş beyazlatma dişlere zarar verir mi; diş beyazlatma işleminin dişlerinize herhangi bir zararı yoktur. Aksine bu işlem ile birlikte dişleriniz sağlıklı bir görünüme sahip olur.

Diş beyazlatma işlemi diş minenizin içerisine dolan içecek ve yiyecek lekelerinin yok edilmesini sağlar ve dişlerinizin sağlıklı şekilde parlamasına yardımcı olur. Bu nedenle de dişlerinize zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Tedavi sonrasında dişlerinizde 24 saat içerisinde bir hassasiyet oluşabilir. Ancak bu durum geçicidir. Doktorunuzun uyguladığı tedavi ile hassasiyetten kolayca kurtulma imkanına sahip olursunuz.

Diş Beyazlatma Dişçi Fiyat

Diş beyazlatma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle diş temizliği ve çürük tedavisinin uygulanması gerekir. Bu işlemlerden sonra diş beyazlatmaya geçiş yapılır. Diş beyazlatma öncesinde çürük tedavisinin uygulanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi beyazlatma işlemi sırasında kullanılan solüsyonun dişlerinizdeki çürüklerden içeri sızması ve hassasiyeti arttırmasıdır.

Diş beyazlatma işlemleri sırasında fiyat belirlenmesinin gerçekleştirilebilmesi için birkaç önemli nokta vardır. Bunlar şu şekildedir;

  • Diş kliniğinin popülerliği
  • İşlem sırasında kullanılan malzemeler
  • Doktorun tecrübesi
  • Diş beyazlatma işleminde kullanılacak yöntemler

Diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilirken fiyat belirlenmesinde yukarıda yer alan maddeler etkili olur.  Kısaca özetlemek gerekirse diş beyazlatma tedavinizde kullanılan yöntemler ve malzemeler diş beyazlatma fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynar.

Diş beyazlatma işlemleri için kesin ve sabit bir fiyat aralığı bulunmasa da genel olarak diş beyazlatma işlemleri için ortalama fiyatlar 500 TL ve 3000 TL arasında değişim gösterir. Diş beyazlatma işlemi sırasında uygulanan prosedüre göre de fiyatlarda değişim olabilir. Buna göre fiyatlar ortalama olarak şu şekildedir;

  • Jeller İle Diş Beyazlatma İşlemi için 300 TL ile 700 TL aralığında
  • Lazer ile diş beyazlatma işlemi için 500 TL ile 1200 TL arasında
  • Diş ağartma yöntemi içinse 700 TL’den başlayan fiyatlar uygulanır.

Diş beyazlatma işlemi sırasında istediğiniz yöntemi seçme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirmek sizin tercihine bağlı olduğu için işlemlerin ücretleri devlet tarafından karşılanmaz. Diş beyazlatma dişçi fiyat yukarıda yer alan aralıklara göre belirlenir.

Kendinize en uygun olan diş beyazlatma tedavi seçeneğinden yararlanarak gülüşünüzü parlatma imkanına sahip olabilirsiniz. Lazar, jel ya da diş ağartma yöntemlerinden bir tanesini seçerek dişlerinizin beyazlamasını sağlamanız mümkündür. Her tedavi seçeneğinin kendisine göre bir beyazlatma oranı vardır. En yüksek beyazlama oranına sahip tedavi seçeneğinden yararlanmak için öncelikle diş hekiminize danışmanız gerekir.

Diş Beyazlatma Fiyatı 2019 Ankara

Diş beyazlatma günümüzde en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden bir tanesidir. Sağlıklı gülüşler güzelliğin ve çekiciliğin en önemli noktasıdır. Bu nedenle hem erkekler hem de kadınlar tarafından en çok kullanılan estetik seçeneğidir. Diş beyazlatma fiyatı 2019 Ankara bölgesinde de diğer bölgelerde olduğu gibi uygulanan işleme göre değişim gösterir.

Diş beyazlatma işlemelerinin fiyatları diş hekimi tarafından uygulanan prosedüre göre değişim gösterebilir. Diş ağartma, jel ve lazer yöntemlerinin hepsi farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Diş beyazlatma işlemi tekrarlanma gerektiren bir işlemdir. Her 4 ya da 6 ayda bir düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Bunun nedeni dişin parlaklığını kaybetmesi ve renginin tüketilen yiyecek ve içecekler yüzünden yavaşça koyulaşmaya başlamasıdır. Bu süreci durdurmak için diş beyazlatma işlemini yinelemeniz gerekir.

Herkesin dişi farklı oranda beyazlama gösterir. Bu durumun sizin üzerinizde olumsuz bir etkisi olmamalıdır. Bir kişinin dişinde %80 oranında beyazlama gerçekleşirken bir başka kişinin dişlerinde %50 oranında beyazlama görülebilir.

Diş beyazlatma işlemlerinin fiyatları da sabit değildir. beyazlatma işlemlerinizde kullanılan uygulamaya göre fiyatta artış ya da azalma olması mümkündür. Ayrıca diş beyazlatma işlemi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta herkesin dişlerinin aynı oranda beyazlamadığını bilmektir. Eğer dişleriniz uzun tedaviler sonrasında hala aynı derecede beyazlıyorsa durmanızın vakti geldi demektir.

Herkesin diş beyazlama oranı farklıdır. Dişinizi beyazlatırken dişinizdeki kararmanın nedeninin lekeler mi yoksa pigment kaybı mı olduğunu bulmanız gerekir. Bu şekilde diş beyazlatma işlemlerinizde istediğiniz başarıya ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma işleminin süresi insandan insana göre değişim gösterebilir. Çoğu insanın dişleri 2 ya da 3 hafta içerisinde beyazlar. Ancak bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Diş beyazlatma işlemi sırasında uygulanan işlemlere göre de süre değişim gösterebilir. Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer; diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilmeden önce diş temizliği ve çürük tedavisi gibi farklı işlemler gerçekleştirilir.

Bundan sonra diş beyazlatma işlemine geçiş yapılır. Diş beyazlatma işleminin süresi bu işlemlerin uzunluğuna göre de değişir. Her insanda beyazlatma süresi aynı değildir. Bu nedenle de diş beyazlama süreniz diğer kişilere göre daha kısa ya da daha uzun sürebilir.

Diş beyazlatma işlemi 1 seansta gerçekleştirilir. Ancak diş beyazlatma işlemi öncesinde dişlerinizdeki çürükler tedavi edilir ve diş taşlarınız temizlenir. Bu nedenle diş beyazlatma işleminiz 2 ya da 3 haftalık bir süreyi bulabilir. Diş beyazlatma yaparken istediğiniz bir beyazlatma işleminden yararlanmanız mümkündür. İsterseniz dişiniz için lazer tedavisi gerçekleştirebilirsiniz.

İsterseniz de evinizde doktorunuzdan yardım alarak jel tedavisi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlemlere göre ödeyeceğiniz ücrette değişim gösterir. Diş beyazlatma işlemi sonrasında gözle görülür bir farklılık elde etmeniz mümkündür. Dişlerinizin lekelenmesini engelleyebilmek için yiyecek ve içeceklerinize dikkat etmeniz gerekir. Bunun dışında ağız sağlığınızı korumak da oldukça önemlidir.

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası

Diş beyazlatma işlemi sonrasında yeme – içme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekir. Diş beyazlatma işlemi geçiren bir kişinin kırmızı şarap, kahve, çay ve vişne suyu gibi dişi renklendirebilecek olan içeceklerden uzak durması gerekir. Bu içecekler dişin gözeneklerinin içerisinde işler ve lekelenmesine neden olur. Bu nedenle bu içecekleri diş beyazlatma işlemi sonrasında kullanmamanız gerekir.

Diş beyazlatma işlemeleri genel olarak tek seansta gerçekleştirilen işlemlerdir ancak gerekli görülürse ikinci bir seansta yapılabilir. Diş beyazlatma işlemi sonrası şunlara dikkat etmeniz gerekir;

  • Ağız hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Çay, kahve sigara, kırmızı şarap ve vişne suyu gibi içeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Renklenmelerin önlenebilmesi için yeme içme alışkanlıkları yeniden düzenlenmelidir.

Diş beyazlatma işlemlerini isteyenler lazer ile isteyenlerse evde jel ile gerçekleştirebilirsiniz. Lazer işlemlerinde dişinizin beyazlaması daha çabuk gerçekleşir. Lazer işlemi herhangi bir şekilde dişinize zarar vermez.

Bu işlem dişinize sıcaklık vermeden uygulanır ve son derece güvenlidir. Dişinizde ilk 24 saat içerisinde hassasiyet oluşması normaldir. Bu hassasiyetin giderilmesi için doktorunuz tarafından fluroid uygulaması gerçekleştirilebilir.

Dişlerinizin beyazlatma işlemi gerçekleştirdikten sonra ağız bakımınıza oldukça önem göstermeniz gerekir. Dişlerinizin bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz. Bunun dışında vişne suyu, çay ve diğer leke bırakıcı içeceklerden uzak durmalısınız.

Bu içeceklerden uzak durarak diş bakımınızı koruyabilirsiniz. Kırmızı şarap yerine beyaz şarap içmeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede dişiniz içerisinde oluşması muhtemel lekelenmeleri önleyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Gider

Diş beyazlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra ne kadar süre kalıcı olacağı oldukça merak edilir. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını uzun süre koruyabilmesi için öncelikle ağız bakımınıza dikkat etmeniz gerekir. Daha sonrasında ise içtiğiniz içeceklerin dişte leke bırakıcı olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bir diş beyazlatma işlemi en az 6 ay boyunca kullanılabilir. Diş beyazlatma ne kadar gider; diş beyazlatma işleminin kalıcılık süresi ağız bakımınıza önem göstermeniz ile doğru orantılıdır. Diş beyazlatma işlemi sonrasında her 6 ayda bir yineleme gerçekleştirebilirsiniz.

Diş beyazlatma son derece güvenilir bir işlemdir. Bu işlemin dişinize herhangi bir şekilde zararı da bulunmaz. Bu nedenle de rahatça tercih edebileceğiniz bir uygulamadır. Diş temizliği işlemi direkt olarak gerçekleştirilmez.

Öncelikle diş bakımınız gerçekleştirilir. Daha sonrasında bu işlemden en az bir gün sonrasında diş beyazlatma için tedaviye başlanılır. Bu tedavi yalnızca 1 seans sürer. Ancak bazı durumlarda diş hekiminiz gerekli görürse tedavi 2 seansa çıkartılabilir.

Diş beyazlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra dişlerinize gösterdiğiniz özen de oldukça önemlidir. diş beyazlatma işlemini 4 ya da 6 ay aralıklarla tekrarlamanız gerekir. bu şekilde dişinizin beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.